Atuty Innowacyjnego Żłobka Integracyjnego Fundacji Elementarz w Namysłowie

Doświadczenie

Posiadamy 25 letnie doświadczenie w prowadzeniu placówek opiekuńczych i edukacyjnych, aktualnie prowadzimy 2 żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe. Dbamy przede wszystkim o dobro i rozwój dzieci. Nasze standardy opierają się na sprawdzonych metodach edukacyjnych takich jak Montessori, pedagogika Rudolfa Steinera, czy też edukacja zintegrowana

Kadra

Opieramy się tylko na sprawdzonej i wykwalifikowanej kadrze i specjalistach. Dbamy o to, aby nasi współpracownicy na bieżąco podnosili swoje kwalifikacje. Nasza kadra wychodzi z inicjatywą, wspiera rodziców.

Dziecko

Jesteśmy z Twoim dzieckiem a nie obok niego. Żłobek jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Obserwujemy potencjał każdego Malucha, motywując do dalszego rozwoju swoich możliwości, zachęcając do podejmowania prób, wspierając w każdym momencie.

Rodzice

Jesteśmy zawsze otwarci na Wasze opinie, uwagi i sugestie, zawsze mamy dla Was czas i zachęcamy do angażowania się w życie żłobka.

Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci fizyczne i emocjonalne. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Sale są bezpieczne, wszystkie meble i pomoce posiadają wymagane atesty. Dbamy, aby dzieci czuły się pewnie, poprzez mądre wspieranie procesów poznawczych i emocjonalnych i bezpieczny rozwój społeczny.

Dieta

Wierzymy, że dobra dieta jest podstawą prawidłowego rozwoju, dlatego każdy posiłek jest świadomie planowany z lokalnych produktów przez dietetyków specjalizujących się w żywieniu małych dzieci, szczególnie potrzebujących zrównoważonej i mądrej diety.

Adaptacja

Żłobek posiada własny program adaptacji, aby proces aklimatyzacji był dla dzieci i dla rodziców jak najmniej stresujący.

Przestrzeń

Dbamy o przestrzeń wolną od zbyt dużej ilości bodźców. Budynek żłobka jest od początku projektowany z myślą o dobrej i zrównoważonej przestrzeni sprzyjającej rozwojowi każdego dziecka. Budynek jest ekologiczny, aktywny, energooszczędny, przestrzeń jest tak zaprojektowana, żeby dzieci czuły się swobodnie, z wydzielonym miejscem na strefy zabawy i odpoczynku. Do dyspozycji dzieci są sala rehabilitacyjna, sala sensoryczna, sala gimnastyczna oraz mnóstwo zakamarków stworzonych z myślą o zabawie.

Przestrzeń na powietrzu

Każda sala posiada wyjście na zewnątrz, aby umożliwić dzieciom i opiekunom swobodne przemieszczanie się i wypoczynek na dworze. Dzieci mają do dyspozycji 2 place zabaw, w tym jeden w pełni przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Zachowaliśmy starodrzew, który oddziela żłobek od ulicy.